09369942060

09131059350

info@isfahancactus.ir

اصفهان کاکتوس
فروش کاکتوس- فروش بذر کاکتوس- فروش پک کاکتوس

در تصور برخی از افراد بالکن خانه کوچک است و فضای کافی برای نگهداری از گل در اختیار ندارند. اما شما به راحتی می توانید از همین فضای کوچک هم برای نگهداری گیاهان و زیباسازی محیط استفاده کنید. یکی از سوالات رایج برای نگهداری گل در بالکن همیشه این است که چه گل هایی برای نگهداری در بالکن مناسب است. در این مطلب 7 نمونه از بهترین گزینه ها برای نگهداری در بالکن معرفی می شود. با اصفهان کاکتوس همراه باشید.

قبل از خرید هرگونه گیاه، باید به گزینه وزن دقت کنیم. چرا که کمپوست، بتن سنگین و یا گلدان های سفالی وزن زیادی دارند و ممکن است با وزن قابل تحمل بالکن متناسب نباشند. از سوی دیگر موقعیت مکانی بالکن هم باید در نظر گرفته شود. اگر بالکن شما بادخیز است و یا سقف ندارد بهتر است آن را کمی بسته تر و امن تر کنید و اگر امکانش وجود ندارد از گیاهان مقاوم به باد استفاده کنید.

نکته دیگر میزان نور بالکن است، اگر بالکن بیشتر ساعات سایه است بنابراین باید به فکر گیاهان سایه دوست باشید. از سوی دیگر گیاهانی که در معرض نور مستقیم خورشید در بالکن قرار دارند هم ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند و شیشه هم می تواند این آسیب را جدی تر کند، از همین رو می توانید از گیاهانی با برگهای نقره ای مانند اسطوخودوس  و درمنه استفاده کنید.

نگهداری گل در بالکن - اصفهان کاکتوس

7 گیاه مناسب برای نگهداری در بالکن

  • یکی از انتخاب های مناسب برای نگهداری در بالکن، گیاهان خوراکی است چرا که کوچک می مانند و برای سایز گلدان شان، مناسب هستند. اگر بالکن شما نورگیر است می توانید از گیاهان خوراکی مانند آویشن، مریم گلی، رزماری و پیازچه استفاده کنید و اگر بالکن سایه است نعناع، شوید و جعفری گزینه های مناسبی هستند.
  • برخی از گیاهان آپارتمانی هم می توانند برای نگهداری در بالکن گزینه مناسبی باشند. در فصل گرم می توانید این گیاهان در برای مدتی در بالکن قرار دهید. برخی از گیاهان مانند کالاته آ، فیلودندرون و سرخس سایه دوست هستند که باید برای آنها سایه بان آماده کنید.
  • یکی دیگر از گزینه های مناسب برای نگهداری در بالکن، گیاهان گلدانی با رشد سریع هستند. اگر بالکن آفتاب گیر است، می توانید ازگل آهار، شمعدانی و گل حسن یوسف استفاده کنید و اگر بالکن در قسمتی از روز سایه انداز است، از بگونیا و گل توتون استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: شرایط نگهداری گل شمعدانی

بهترین گیاهان برای نگهداری در بالکن - گلدان شمعدانی -اصفهان کاکتوس

  • از گزینه های محبوب دیگر برای تراس، افرای ژاپنی است. برخی از واریته های این گیاه که رشد کمتری دارند برای تراس انتخاتب بهتری هستند. بن سای این گیاه هم برای تراس مناسب است.

بهترین گیاهان برای نگهداری در بالکن - افرای ژاپنی- اصفهان کاکتوس

  • با توجه به اینکه توت فرنگی را می توان در گلدان پرورش داد، گلدان توت فرنگی هم می توانید گزینه ای خوشمزه! برای نگهداری در تراس باشد.

بهترین گیاهان برای نگهداری در بالکن - گلدان توت فرنگی- اصفهان کاکتوس

  • اگر بالکن خانه، نور گیر و گرم است، گوجه فرنگی هم می تواند انتخاب خوبی باشد و برای برای تراس با نور کمتر، می توان از کاهو، پیاز بهاره و لوبیا سبز استفاده کرد.
  • می توانید برای بالکن، به سراغ گیاهان پیازی بروید که معمولا قیمت زیادی هم ندارند و نور زیادی هم نیاز نیست که به ریشه ها بتابد. در فصل زمستان می توانید از سیکلامن و گل برفی و در فصل بهارنرگس زرد، لاله و سنبل استفاده کنید.

منبع: چیدانه

عضویت در خبرنامه ما

اولین نفری باشید که از تخفیفات مطلع می شوید

مشاوره و آموزش های رایگان

ارائه کدهای تخفیف

ارسال سریع کالا و تحویل آنی

درگاه پرداخت امن