09369942060

09131059350

info@isfahancactus.ir

اصفهان کاکتوس
فروش کاکتوس- فروش بذر کاکتوس- فروش پک کاکتوس

کاکتوس ها انواع بسیار مختلفی دارند و خرید کاکتوس جذابیت زیادی برای مردم دارد. اگر شما هم از طرفداران خرید کاکتوس هستید، قطعا لازم است قبل از خرید ساکولنت و کاکتوس، نکات عمومی جهت خرید کاکتوس را بدانید تا خریدی مطمئن و لذت بخش داشته باشید. با اصفهان کاکتوس همراه باشید.

به جرئت می توان گفت این روزها انواع کاکتوس و ساکولنت از جذابترین و متنوع ترین گیاهان برای خرید گل به خصوص خریدهای خانگی و محیط کار به شمار می روند. در ایران سالهای اخیر مردم علاقه بسیار زیادی به خرید کاکتوس نشان می دهند. البته بهتر است جمله خود را کمی اصلاح کنیم و بگوییم مردم به خرید ساکولنت و کاکتوس علاقه زیادی دارند.

برای اطلاع بیشتر از تفاوت کاکتوس و ساکولنت می توانید به مقاله تفاوت کاکتوس و ساکولنت مراجعه کنید. اما به طور کلی می توان گفت که هر کاکتوسی، ساکولنت است اما هر ساکولنتی الزاما کاکتوس نیست.

هر چند نگهداری از کاکتوس ها کار سختی نیست اما برخی از افراد گلایه دارند که پس از خرید کاکتوس، گیاه آنها دچار آسیب شده است که یا موقع خرید، گیاه سالم نبوده است و یا پس از خرید، شرایط نگهداری آن رعایت نشده است.

در این مقاله نکات عمومی و رایج برای خرید کاکتوس بیان می شود، همچنین می توانید برای نگهداری از کاکتوس، با توجه به نوع کاکتوس، شرایط نگهداری آن را مطالعه کرده و از گیاه خود به بهترین وجه مراقبت کنید.

نکات اساسی برای خرید کاکتوس

شکل ظاهری و انحنای کاکتوس

یکی از نشانه های سلامت کاکتوس، شکل رشد کاکتوس می باشد. اگر کاکتوس ها در شرایط مناسبی رشد نکرده باشند، فرم ظاهری آنها حالت طبیعی خود را ندارد. یکی از شاخص ترین نشانه ها، رشد علفی کاکتوس است.

رشد علفی کاکتوس به حالتی می گویند که کاکتوس ها به شکلی بدفرم و فقط طولی رشد می کنند. در نتیجه حالت طبیعی خود را از دست می دهند و باریک رشد می کنند. در گیاهانی همچون اشوریا، فاصله برگها زیاد می شود. دلیل این رشد علفی کم نوری کاکتوس می باشد.

بیشتر بخوانید: اثرات کم نوری در کاکتوس

و یا ممکن است انحنای کاکتوس به سمت نور کج شده باشد، که البته با تأمین نور لازم، گیاه به فرم طبیعی خود بر می گردد.

کاما سرئوس -رشد علفی کاکتوس- نکات خرید کاکتوس- کاکتوس اصفهان

گلدان کاکتوس

گلدان باید متناسب با سایز گیاه باشد، گلدان کوچک مانع رشد ریشه می شود و در مقابل گلدان بزرگ، باعث نگهداشتن رطوبت در گلدان و نهایتا پوسیدگی ریشه می شود.

اگر قصد تعویض گلدان دارید از فروشنده برای انتخاب گلدان مناسب کاکتوس، مشاوره بگیرید.

نکته دیگر در این زمینه زهکشی گلدان است. رطوبت زیاد می تواند باعث آسیب گیاه شود، بنابراین باید کف گلدان جهت زهکشی، حفره داشته باشد. اگر گلدان گیاه را تعویض می کنید از فروشنده بخواهید تا انتهای گلدان را برایتان سوراخ کند.

بیشتر بخوانید: چگونه گلدان کاکتوس را تعویض کنیم؟

ریشه کاکتوس

یکی دیگر از شاخص های سلامت کاکتوس، ریشه داشتن گیاه است. بهتر است کاکتوس در شرایط مناسب گلخانه ریشه کرده باشد و شما آن را خریداری کنید در غیر اینصورت ممکن است گیاه زودتر خراب شود. بنابراین موقع خرید کاکتوس از فروشنده در مورد ریشه دار بودن کاکتوس سوال کنید و یا خودتان با تکان دادن گلدان، وضعیت ریشه دار بودن کاکتوس را بررسی کنید.

قارچ و آفات کاکتوس

موقع خرید دقت کنید، بدنه گیاه زخمی نباشد، چرا که گیاه را مستعد قارچ گرفتکی می کند.

بافت کبود و یا نرم نیز می تواند نشانه پوسیدگی کاکتوس باشد که به غالبا به دلیل آبیاری بیش از اندازه کاکتوس رخ می دهد.

حشرات روی گیاه، لکه های سیاه رنگ و قسمت های سفید رنگ نیز می تواند از نشانه های آفت کاکتوس باشد که لازم است موقع خرید کاکتوس بررسی شود.

نام و شرایط نگهداری کاکتوس

موقع خرید کاکتوس، حتما نام گیاه را از فروشنده بپرسید. شما با دانستن نام گیاه خود می توانید به راحتی شرایط نگهداری آن را در سایت های معتبر مطالعه کنید. همچنین از شرایط نگهداری کاکتوس مطلع شوید تا مطمئن شوید که می توانید شرایط مطلوب را برای گیاه مهیا کنید، برای مثال ممکن است گیاه به نور مستقیم آفتاب نیاز داشته باشد ولی مکانی که شما برای نگهداری کاکتوس در نظر گرفته اید، نور کافی نداشته باشد.

 

عضویت در خبرنامه ما

اولین نفری باشید که از تخفیفات مطلع می شوید

مشاوره و آموزش های رایگان

ارائه کدهای تخفیف

ارسال سریع کالا و تحویل آنی

درگاه پرداخت امن